Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

ZPL partnerem Fleet Managment Forum

5 listopada w Warszawie odbędzie się III edycja Fleet Managment Forum, wydarzenia organizowanego przez magazyn EuroFLota. Listopadowe spotkanie kierowników i administratorów flot samochodowych z ekspertami, zostanie poświęcone tematowi serwisowych praktyk we flotach. Związek Polskiego Leasingu partneruje temu wydarzeniu.

Podstawową tematyką spotkania będzie szeroko pojęte serwisowanie aut flotowych i zarządzanie serwisem samochodów firmowych. Poruszone zostaną także aktualne problemy prawne w odniesieniu do serwisu i części zamiennych.

Podczas spotkania będzie można uzyskać odpowiedź na następujące pytania: kiedy serwisowanie samochodów poza ASO w ramach GVO,  powoduje odmowę naprawy gwarancyjnej i kiedy mamy szansę na skuteczną reklamację tej odmowy. Także w tym dniu, flotowi eksperci i zarazem praktycy opowiedzą o rozwiązaniach, które okazały się wartościowe z punktu widzenia kosztów serwisowych w ich firmach.

Marta Szafarowska, doradca podatkowy ZPL, partner w kancelarii MDDP, wybitny ekspert w zakresie podatków pośrednich, wyczerpująco wyjaśni zasady rozliczeń podatku VAT w przypadku napraw i obsługi serwisowej samochodów firmowych. Odniesie się przy tym do najnowszych ministerialnych i skarbowych interpretacji, nowych uregulowań w zakresie VAT.

W trakcie serwisowego Forum, Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodowych, odniesie się do zagadnienia obowiązków i praw wynikających z przepisów GVO. W swym wykładzie dotknie m.in. kwestii wyboru miejsca obowiązkowych przeglądów podczas trwania gwarancji, a więc czy serwisować auto w ASO czy w warsztacie niezależnym oraz kwestii wyboru części zamiennych.  

Jacek Częścik, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), skupi się m.in. na zagadnieniach optymalizacji procesu użytkowania aut flotowych w kontekście obsługi serwisowej oraz praktycznej stronie wyboru opon i sieci oponiarskich.   

Maciej Kryda, menedżer Działu Administracji w grupie Sanofi, przedstawi praktyczne aspekty wpływu na funkcjonowanie serwisu mechanicznego i oponiarskiego we flocie CFM.

Więcej szczegółów na stronie www.euroflota.pl