Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Zapraszamy na jubileuszową edycję Moto Safety Day 2015

Zapraszamy na jubileuszową edycję Moto Safety Day 2015
 Warszawa, 09.07.2015
 
 
W ciągu ostatnich dziesięciu lat bezpieczeństwo na polskich drogach zwiększyło się - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Polskie drogi wciąż jednak należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej. Nasz kraj jest na przedostatnim miejscu w Europie pod względem liczby ofiar śmiertelnych w przeliczeniu na milion mieszkańców.
 

Od lat staramy się promować odpowiednie postawy wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomagają nam w tym liczne instytucje i firmy, dzięki którym Moto Safety Day odbywa się już po raz dziesiąty. Konieczne są jednak zmiany systemowe w Polsce, które przyczynią się do skoordynowania działań i podjęcia długofalowej współpracy w zakresie promowania bezpieczeństwa na drogach. Istnieje także konieczność finansowania przez państwo społecznych przedsięwzięć, wpływających na kształtowanie odpowiednich postaw u wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mając nadzieję na zmiany i na dalszą współpracę, dziękujemy wszystkim którzy przez lata angażowali się w nasz projekt - Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

 

Teren imprezy zostanie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym:

- W strefie Partnera Głównego, BankKierowcy.pl, będzie można zapoznać się z zawartością portalu, gdzie odnajdziemy m.in. opinie ekspertów motoryzacyjnych oraz informacje na temat udogodnień związanych z użytkowaniem pojazdu.

- Każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił za kierownicą symulatora jazdy Porsche. Najlepszy kierowca zostanie nagrodzony.

- Podczas wydarzenia, przyszli kierowcy pod okiem ekspertów z PRBRD i PORD, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości kodeksu drogowego.

- Innym ważnym aspektem Moto Safety Day będzie zaprezentowanie zaawansowanych systemów zmniejszających ryzyko wypadku. Prezentowane modele pojazdów w Strefie Bezpieczeństwa Opla zostaną wykorzystane w pokazach partnerstwa na drodze, zaś uczestnicy wydarzenia będą mogli doświadczyć efektów dachowania, w specjalnym symulatorze.

- Podczas imprezy zostanie poruszona kwestia ekologicznych rozwiązań w ruchu drogowym. Pojazdy elektryczne Chatenet oraz Ele Driveco będą przykładem oszczędnej jazdy, bez szkody dla środowiska, zaś rowery elektryczne Geobike i monocykle bWheel wskażą na nowe kierunki ekologii połączonej z mobilnością.

- Zaprezentowane zostaną także nawigacje Alga GPS oraz system monitorowania pojazdów eRoad, zwiększające komfort i bezpieczeństwo kierowców.

- Wśród atrakcji znajdą się także m.in.: pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych uświadamiający skutki brawury i braku wyobraźni na drodze, symulator zderzeniowy oraz symulator prezentujący działanie systemu Alkolock.

- Motocykliści pod okiem Tomka Kulika, instruktora doskonalenia jazdy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń w aspekcie bezpiecznej jazdy oraz pozyskania wiedzy w zakresie doskonalenia techniki jazdy.

- Jak co roku przewidziano także atrakcje, konkursy z nagrodami i dynamiczne pokazy dla najmłodszych.

- Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert wieczorny w wykonaniu utalentowanej skrzypaczki Agnieszki Flis. Całą imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

 

Dodatkowe informacje:

www.motosafetyday.pl

www.facebook.com/Motosafetyday