Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Zapraszamy do udziału w Kongresie Antyfraudowym

Zapraszamy do udziału w Kongresie Antyfraudowym
 
XII Kongres Antyfraudowy odbędzie się 4 listopada w Hotelu Marriott w Warszawie. Kongres zajmuje się problemem wyłudzeń, fraudów na rynku finansowym. Problem ten jest szczególnie ważny dla podmiotów rynku finansowego, które na zjawisko fraudów narażone są w codziennej działalności. ZPL jako partner wspiera zarówno kongres jak i badanie nadużyć w sektorze finansowym. 
 
 
 

W czasie kongresu eksperci zaprezentują wyniki badania „Nadużycia w sektorze finansowym 2021". W badaniu aktywnie biorą udział eksperci banków, firm leasingowych, sektora pożyczkowego i innych instytucji. W kontekście zbliżającego się terminu wdrożenia tzw. Dyrektywy UE o ochronie sygnalistów, tegoroczna ankieta została uzupełniona o zagadnienie wewnętrznego zgłaszania nieprawidłowości. Wartością Kongresu jest jego ukierunkowanie na praktykę zaczynając od identyfikacji wyłudzeń, a na skutecznych narzędziach walki z fraudami kończąc. Prowadzone rozmowy będą dotyczyły m.in tematu nadużyć tożsamości w cyfrowej erze post-COVID. W panelu poruszającym tę tematykę branżę leasingową będzie reprezentował Przemysław Augustjański, Dyrektor Biura Zgodności i Bezpieczeństwa Transakcji PKO Leasing S.A.

Podczas panelu zostaną poruszone takie zagadnienia jak:
• Nadużycia z wykorzystaniem skradzionych tożsamości. Skala problemu w Polsce.
• Czy fikcyjne/syntetyczne tożsamości są zagrożeniem w Polsce? Czy jesteśmy w stanie zapobiec temu zjawisku?
• Czy wraz z postępującą digitalizacją rośnie skala przejmowania kont/rachunków (Account-Take-Over)?
• Jak skutecznie zapobiegać nadużyciom w cyfrowym świecie? Czy modele wykrywania nadużyć zachowują swoją aktualność?

Eksperci firm leasingowych zrzeszonych w ZPL będą mogli skorzystać z 10% zniżki od kwoty podstawowej. Podczas rejestracji należy wpisać w uwagach : KOD10 - wtedy zostanie naliczony rabat.

Pełna agenda dostępna jest tu:link

Rejestrację umożliwia strona organizatora: ZPF

Kongres jest skierowany do sektora bankowego, sektora leasingowego, ubezpieczeniowego, SKOKów, telekomów oraz przedstawicieli niebankowego sektora pożyczkowego.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, który skupia ponad sto kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, zarządzających wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej.