Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą

19 maja i 18 czerwca w Warszawie odbędą się dwa spotkania szkoleniowe Fleet Managment Forum „Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą". Organizator - magazyn Euroflota oraz Związek Polskiego Leasingu - partner branżowy wydarzenia, zachęcają do uczestnictwa.

 
W ramach dwóch kolejnych edycji Fleet Management Forum zostaną zaprezentowane rozwiązania, które mogą podnieść efektywność zarządzania flotą samochodów firmowych. W maju, podczas IV edycji wydarzenia, eksperci omówią zagadnienia dotyczące finansowania, ubezpieczenia, psychologii transportu, prawa i podatków.

19 maja wystąpią min. :
- dr. Andrzej Markowski ze Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce, który omówi wyniki międzynarodowego badania zachowań kierowców w dziesięciu krajach Unii Europejskiej w tym Polski.
- Jacek Częścik, wieloletni prezes zarządu Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, opowie o ubezpieczeniach floty jako istotnym elemencie TCO oraz CSR.
- Marta Szafarowska, Partner w kancelarii MDDP, doradca podatkowy Związku Polskiego Leasingu omówi temat prawa do odliczenia VAT od wydatków samochodowych. Ekspertka skoncentruje się na najświeższych interpretacjach urzędów i izb skarbowych oraz orzeczeniach sądowych wytyczających potencjalne kierunki podejmowania decyzji w obszarze podatków i prawa związanego z funkcjonowaniem w firmie samochodowej floty.

Z kolei 18 czerwca, w ramach V edycji Fleet Management Forum, zaproszeni eksperci omówią szeroko pojęte zagadnienie mobilności we flotach. W czerwcu planowany jest także m.in. wykład dotyczący kwestii prawno - podatkowych, zwłaszcza zmian przepisów VAT w kontekście zapowiadanych nowych regulacji w odliczeniu podatku VAT od paliwa do samochodów firmowych po 1 lipca 2015 r. Zaproszeni eksperci wyjaśnią najnowsze interpretacje dotyczące możliwości odliczania VAT przy zakupach na karty paliwowe.

Szkolenia są kierowane do przedstawicieli kadry kierowniczej firm wykorzystujących floty i działających w branży flotowej, do firm z grupy dostawców/producentów; administratorów flot decydujących w kwestiach zakupowych, członków kadry kierowniczej firm (dyrektorów administracyjno - finansowych, ds. logistyki, zarządzającyh, właścicieli firm, prezesów, członków zarządu).

Data: 19 maja, 18 czerwca 2015
Miejsce: Puławska Residence Hotel, ul. Puławska 361, Warszawa
Więcej informacji Euroflota