Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Skuteczne praktyki flotowe

Skuteczne praktyki flotowe
Tematyka ubezpieczeń, szkodowości, zarządzania i finasowania floty wypełni dwa dni spotkań szkoleniowo-networkingowym, organizowanych w ramach jedenastej edycji Fleet Management Forum (17.10.2018 i 13.11.2018). ZPL został partnerem wydarzenia.
 

Podczas pierwszej części, która odbędzie się 17 października tego roku, będzie można dowiedzieć się m.in., czy wprowadzenie w życie nowych zapisów ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, wpłynie na zmianę kosztu ubezpieczenia floty, a także czy brokerzy i agenci ubezpieczeniowi zaczną świadczyć swoje usługi odpłatnie. Zastosowanie telematyki i innych rozwiązań we flocie i ich wpływ na koszt ubezpieczenia będzie tematem innej prelekcji. W obszarze prawno-podatkowym, eksperci wyjaśnią jak prowadzić w firmie politykę flotową w zakresie likwidacji szkód powstałych w samochodzie służbowym. Tematyka ubezpieczeń, szkodowości, zarządzania i finasowania floty wypełni dwa dni spotkań szkoleniowo-networkingowym, organizowanych w ramach jedenastej edycji Fleet Management Forum (17.10.2018 i 13.11.2018). ZPL został partnerem wydarzenia.

Druga części Fleet Management Forum - 13 listopada - zostanie poświęcona tematowi niekorzystnych zmian prawno-podatkowych, które dotkną firmy posiadające samochody służbowe. Podczas szkolenia zostaną poruszone kwestie podwyższenia limitu odpisów amortyzacyjnych w odniesieniu do samochodów osobowych oraz wprowadzenia ograniczeń w zakresie zaliczania do kosztów rat leasingowych i czynszu najmu. Z wykładu będzie można dowiedzieć się też jak długo umowy leasingu i najmu już zawarte, będą mogły być rozliczane według dotychczasowych zasad oraz jak będą wyglądały ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych.

W ramach XI edycji Fleet Management Forum nie zabraknie tematów związanych z finansowaniem flot. Zaproszeni eksperci zaprezentują dostępne metody finansowania flot samochodowych ze szczególnym uwzględnieniem zmian w oferowanych produktach oraz nowych rozwiązań i usług finansowych.

Dodatkowe informacje: www.euroflota.pl