Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

RUSZA III EDYCJA KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ NA TEMAT LEASINGU

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych ogłosił III Edycję Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu leasingu.

Do konkursu mogą przystąpić studenci, którzy w tym roku kończą naukę i napisali pracę magisterską związaną tematycznie z rynkiem usług leasingowych. Najlepsze rozprawy zostaną nagrodzone kilkoma płatnymi miejscami stażowymi w 3 firmach leasingowych w kraju.

Obronione prace magisterskie można przesyłać do 30 września 2006 roku do Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Do końca października br. Kapituła Konkursowa ogłosi nazwiska laureatów.

Celem Konkursu jest wspieranie młodych i uzdolnionych absolwentów, którzy pod opieką specjalistów branży leasingowej mogą rozpocząć karierę zawodową. Wyjątkowość akcji polega również na tym, że pomaga ona znaleźć pierwszą płatną pracę zaraz po ukończeniu studiów.

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych postanowił zorganizować konkurs z dwóch powodów.

  • Po pierwsze ZPL chciał zachęcić młodych ludzi, przyszłych absolwentów wyższych uczelni, do zainteresowania się leasingiem, jako niezwykle perspektywiczną i dynamicznie rozwijającą się branżą. Ponadto ZPL ma świadomość, ze stan wiedzy przeciętnego absolwenta polskiej uczelni o leasingu, w porównaniu do np. bankowości czy ubezpieczeń jest wciąż dość skromny. Tymczasem jest to poważny sektor usług finansowych, którego dalszy rozwój zależy także m.in. od stopnia upowszechnienia wiedzy o nim.
  • Drugim powodem jest fakt, iż dla firm leasingowych, które ufundowały miejsca stażowe, będzie to okazja do wyłowienia tych najzdolniejszych magistrów, którzy być może, po zakończeniu stażu, otrzymają propozycję podjęcia stałej pracy w firmie leasingowej. Tak więc korzyści mogą być obustronne.

Pełen regulamin Konkursu jest dostępny tutaj.