Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Ranking Leaseurope - znakomite wyniki polskich firm

Międzynarodowa organizacja Leaseurope, której członkiem jest Związek Polskiego Leasingu opublikowała coroczny Ranking europejskich firm leasingowych. Zestawienie to prezentuje wyniki najlepszych firm z branży leasingowej na rynkach europejskich w roku 2009. Obecność w prestiżowych rankingach Leaseurope jest wymiernym znakiem obecności oraz pozycji na rynku. Polskie firmy zrzeszone w ZPL jak co roku zajęły znakomite pozycje. Rezultaty osiągnięte przez nie pokazują siłę polskiego sektora leasingowego na tle innych krajów europejskich.

W kategorii firm filii (posiadających matkę) w kategorii wartości nowych kontraktów godnym odnotowania jest znakomite 4-te miejsce Europejskiego Funduszu Leasingowego. W pierwszej dziesiątce na miejscach 7-10 znalazły się kolejno: BRE Leasing, Raiffeisen-Leasing Polska, ING Lease Polska, VB Leasing Polska. Na dalszych kolejnych pozycjach znalazły się również Mercedes-Benz Leasing Polska (15), ING Car Lease Polska (19), Caterpillar Financial Services Poland (21), LeasePlan Fleet Management (Polska) (22), KredytLease (23), Bawag Leasing & Fleet (32).

W kategorii firm matek, lub niezależnych w rankingu wartości nowych kontraktów na najwyższym, 49 -tym miejscu sklasyfikowano Millenium Leasing, na 51-szym BZ WBK Leasing/BZ WBK Finanse&Leasing, a na 65-tym Prime Car Management. Ta ostatnia osiągnęła również godny pochwały wynik wśród firm matek (lub niezależnych)w kategorii nowych umów w sektorze samochodowym zajmując 22 miejsce. Na 25-tej pozycji sklasyfikowano BZ WBK Leasing/BZ WBK Finanse&Leasing, a na 33-tym Millenium Leasing.

Kategoria liczby nowych zawartych umów wśród firm filii to dominacja reprezentantów naszego kraju. W pierwszej dwudziestce jest ich aż dziewięciu. Europejski Fundusz Leasingowy zajął drugie miejsce ustępując jedynie brytyjskiemu ING Lease (UK), na dalszym pozycjach uplasowały się kolejno: Raiffeisen-Leasing Polska (6), BRE Leasing (7), VB Leasing Polska (8), ING Car Lease Polska (9), LeasePlan Fleet Management (Polska) (13), Mercedes-Benz Leasing Polska (14), KredytLease (17) ora ING Lease Polska (19).

Również kategoria wartości nowych umów firm filii w sektorze nieruchomości przynosi powody do dumy. Na 12 sklasyfikowanych tu firm aż 4 reprezentują Polskę. Na podium znalazł się ING Lease Polska (2) oraz BRE Leasing (3), dalej Europejski Fundusz Leasingowy (7) i Raiffeisen-Leasing Polska (8). Pierwszej z wymienionych firm nalezą się szczególne wyrazy uznania także z powodu miażdzącego zwycięstwa w kategorii ilości nowych umów firm filii w sektorze nieruchomości w 2009warty podkreślenia jest wynik, gdzie ING Lease Polska w kategorii ilości zawartych umów w rynku nieruchomości, gdzie ze 121 umowami osiągnął prawie czterokrotna przewagę nad kolejnym w rankingu greckim PIRAEUS LEASING.

W ogromnej większości spośród 38 tabel, w których Leaseurope zestawił europejski firmy leasingowe, reprezentujące ZPL firmy polskie osiągnęły godne podziwu wyniki. Ich obecność na najwyższych pozycjach w licznych kategoriach świadczy jak silna jest ich pozycja w Europie. Obecność w prestiżowych rankingach Leaseurope jest wymiernym znakiem pozycji na europejskim rynku leasingu. Rezultaty osiągnięte przez firmy zrzeszone w ZPL w znakomity sposób obrazują siłę polskiego sektora leasingowego na tle innych krajów europejskich.