Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

"Przyjazna motoryzacja" - debata w sejmie RP

W środę, 23 lutego na terenie Sejmu RP odbyła się pierwsza z czterech debat w ramach programu Przyjazna motoryzacja realizowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, której patronem był Związek Polskiego Leasingu.

W ostatnich latach nie weszła do Polski żadna duża inwestycja w zakresie produkcji samochodów osobowych. Zachodnie koncerny coraz częściej wybierają kraje ościenne. Co zrobić, by inwestycje koncernów motoryzacyjnych nie omijały naszego kraju? - zastanawiali się uczestnicy debaty, która wczoraj rano odbyła się na terenie Sejmu RP.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Beata Bublewicz - Poseł na Sejm RP oraz Przewodnicząca Sejmowego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Marek Łyżwa - Członek zarządu ds. promocji gospodarczej i inwestycji zagranicznych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Jakub Faryś - prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, profesor Ján Lešinský - reprezentant Słowackiego Związku Producentów Samochodów i wykładowca na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie, Piotr Wojaczek - prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Adrian Furgalski - dyrektor Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.