Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Polak w nowym Zarządzie Leaseurope

Polak w nowym Zarządzie Leaseurope
Polska ma swojego przedstawiciela w nowym Zarządzie Leaseurope, federacji reprezentującej europejski rynek leasingu. Mieczysław Woźniak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu został właśnie wybrany na kolejną, 2- letnią kadencję.
 

Mieczysław Woźniak jest członkiem Zarządu Leaseurope od 2015r., reprezentując kraje Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CESEE).

„Wybór do Zarządu Leaseurope jest dla mnie wyzwaniem, a zrazem uhonorowaniem dotychczasowego zaangażowania. Współpracując i spotykając się regularnie w gronie 12 reprezentantów sektora leasingu i wynajmu, mamy okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale przede wszystkim poszukujemy rozwiązań dla najistotniejszych problemów i wyzwań naszej branży. Do najważniejszych wyzwań w nadchodzącym czasie należy zaliczyć: wzrost wymogów regulacyjnych, wprowadzenie nowego międzynarodowego standardu rachunkowego IFRS 16, wzmocnienie znaczenia leasingu jako kluczowego elementu trwałego modelu ekonomicznego, w szczególności wobec wyzwań przyszłości takich jak np.: „circular economy", zmiany zachowań klientów czy nowego podejścia do mobilności. Liczę na to, że moje osobiste zaangażowanie zaowocuje dalszym umocnieniem pozycji polskiego rynku leasingu na europejskiej scenie" - powiedział Mieczysław Woźniak, wiceprzewodnidczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, członek zarządu Leaseurope.

Pełny, dwunastoosobowy skład Zarządu Leaseurope:
1. George Ashworth, UK Managing Director Asset Finance, Santander
2. Patrick Beselaere, Global Head, ING Lease - Europe
3. Pierre-Louis Colin, CEO, Fraikin Group
4. Vahid Daemi, Advisor to the Managing Board, LeasePlan Corporation
5. Marie-Christine Ducholet, CEO, Societe Generale Equipment Finance
6. Enrico Duranti, CEO, Iccrea BancaImpresa
7. Morten Guldhaug, Executive Vice President, DNB
8. Paulo Pinheiro, President of the Executive Committee, Caixa Leasing e Factoring
9. Khaled Shahbo, UK Managing Director, Enterprise Rent-a-car
10. Alexander Schmidecker, CEO, Raiffeisen Leasing
11. Hubert Spechtenhauser, Member of the Management Board, UniCredit Leasing Germany
12. Mieczysław Woźniak, CEO & President, mLeasing

Marie-Christine Ducholet to nowa przewodnicząca europejskiej federacji, zaś Pierre-Louis Colin i Morten Guldhaug zostali wybrani na wiceprzewodniczących Zarządu Leaseurope.

Leaseurope zrzesza 46 organizacji narodowych. Na czele federacji stoi Zarząd, który wspierają Komitety Techniczne oraz Grupy Sterujące, zajmujące się poszczególnymi sektorami działalności. Członkowie tych zespołów są najczęściej ekspertami pracującymi w branży. Związek Polskiego Leasingu od początku swojej działalności jest aktywnym członkiem Leaseurope, reprezentując polską branżę leasingową w strukturach europejskiej federacji od 22 lat.

 

Materiały do pobrania:
Materiał prasowy ZPL (PDF)


Dodatkowe informacje:
Anna Polak
Związek Polskiego Leasingu
T (22 ) 542 41 39
anna.polak@leasing.org.pl