Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

O przyszłości leasingu i faktoringu w Krakowie


 

23 i 24 listopada br. odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji „CEE SME Banking Conference”. Bardzo ciekawie zapowiada się panel dotyczący przyszłych kierunków rozwoju branży leasingowej i faktoringowej. ZPL, jako patron zachęca do udziału w wydarzeniu.

 

Międzynarodowa konferencja CEE SME Banking Conference odbędzie się Krakowie, w dniach 23-24 listopada 2017r. Związek Polskiego Leasingu został partnerem wydarzenia.

 

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli sektora finansowego, odpowiedzialnych za usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw w bankach, firmach faktoringowych i leasingowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju bankowości i usług finansowych dla segmentu MŚP i wymiany doświadczeń w tej dziedzinie pomiędzy bankierami, firmami leasingowymi i faktoringowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Organizator - SME Banking Club - zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniu, które będzie miało dwie lokalizacje: Hotel Park Inn by Radisson oraz Krakowski Park Technologiczny.

 

Podczas pierwszego dnia, w Krakowskim Parku Technologicznym, odbędzie się panel na temat branży Fintech w Polsce, a jego uczestnikami będą przedstawiciele firm z tego sektora oraz reprezentanci instytucji, które zajmują się wsparciem fintech start-upów w Polsce. Po panelu odbędzie się uroczysta gala.

 

Drugiego dnia wydarzenie przeniesie się do Hotelu Park Inn by Radisson. Prowadzone dyskusje będą toczyły się wokół tematów związanych z transformacją cyfrową oraz nowych rozwiązań w bankowości i produktach finansowych dla klientów MŚP. Będzie mowa m.in. o „wyłącznie cyfrowych” bankach dla segmentu MŚP, kredytowaniu online i usługach niefinansowych, które banki oferują dla tego sektora.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się panel poświęcony usługom faktoringowym i leasingowym na rynku europejskim. W panelu dyskusyjnym „Leasing i faktoring – transformacja od podstawowych do alternatywnych źródeł finansowania sprzętu i faktur dla MŚP”, wystąpią reprentanci branży leasingowej i faktoringowej.

 

Dyskutować na temat przyszłych kierunków rozwoju obu sektorów będą: Andrzej Krzemiński (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL), Dariusz Steć (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów), Tomasz Sudaj (Dyrektor Zarządzający ds. Strategii Rynkowej BZ WBK Leasing), Marcin Grodowski (COO & co-founder, LeaseLink), Mariusz Łukasiewicz (dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu Raiffeisen Banku Polska S.A.) Milena Videnowa (dyrektor zarządzająca Coface Bulgaria) . Moderatorem Panelu będzie Michał Pawlik, prezes SMEO.

 

Organizator spotkania, SME Banking Club, jest platformą networkingową, łączącą banki i inne instytucje finansowe, przyczyniając się do rozwoju małych i średnich przedsiębiorców w czterech regionach: CEE, CIS, Kaukaz i MENA.

 

Data: 23-24.11.2017

 

Miejsce: Kraków

 

Specjalne warunki dla firm członkowskich ZPL (10 % rabat od ceny biletu)

 

Dodatkowa informacje: link