Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Nowi członkowie Związku Polskiego Leasingu

Do Związku Polskiego Leasingu, organizacji reprezentującej 90 proc. rynku przystąpiły dwie nowe spółki leasingowe - Alior Leasing oraz Leasing Polski. ZPL zrzesza obecnie 30 podmiotów, które prowadzą działalność leasingową oraz świadczą usługi wynajmu.

Warszawa, 10.05.2016: Związek Polskiego Leasingu, organizacja reprezentująca polski sektor przedsiębiorstw leasingowych podała, że do grona firm członkowskich przystąpiły dwa podmioty: Alior Leasing oraz Leasing Polski. Spółki będą raportować wyniki na poczet przygotowywanych przez ZPL analiz rynkowych oraz podejmą współpracę z innymi przedstawicielami branży w ramach działających zespołów i grup roboczych ZPL. Alior Leasing działalność operacyjną rozpoczął w IV kw. 2015r., natomiast początki Leasingu Polskiego sięgają 1996 roku (pierwotnie pod nazwą Generalne Towarzystwo Leasingowe).

Przystępując do Związku Polskiego Leasingu, liczymy na wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczeń Związku w trzech podstawowych obszarach: współpracy z instytucjami europejskimi w zakresie implementacji rozwiązań prawnych w Polsce, współpracy z innymi firmami leasingowymi i instytucjami okołofinansowymi m.in. w zakresie działalności na rzecz wpierania rozwiązań pro biznesowych, pozyskiwania środków unijnych czy uczestnictwa w pracach grup roboczych i współpracy z PZWLP – powiedział Marek Lozia, Prezes Zarządu Alior Leasing Sp. z o.o.

Leasing Polski jest spółką stworzoną, aby wspierać swoją wiedzą polskich przedsiębiorców w ich działalności. Biorąc udział w pracach Związku Polskiego Leasingu możemy skorzystać także z doświadczeń innych firm działając na rzecz zapewnienia naszym klientom bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym, a także w tworzeniu sprzyjających warunków w rozwoju ich biznesu – powiedział Paweł Gliniewicz, Prezes Leasing Polski Sp. z o.o.

Spółka Alior Leasing powstała w kwietniu 2015 r., natomiast działalność operacyjną prowadzi od października 2015 r. Udziałowcem Alior Leasing Sp. z o.o. jest Alior Bank SA (100% udziałów). Misją firmy jest dostarczanie najlepszych rozwiązań leasingowych, które stanowią odpowiedź na oczekiwania nowoczesnych firm poszukujących kompleksowej oferty leasingowej, dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb.

Leasing Polski jest częścią Grupy Kapitałowej GTL S.A, działającej aktywnie na krajowym rynku od 20 lat. Firma powstała w oparciu o polski kapitał, co zapewnia niezależność i stabilizację finansową. Duże doświadczenie w finansowaniu inwestycji pozwoliło wypracować jej skuteczne i szybkie metody działania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) to organizacja reprezentująca polski sektor przedsiębiorstw leasingowych, która zrzesza 29 firm leasingowych oraz Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. ZPL jest członkiem Leaseurope - organizacji zrzeszającej 45 związków z 33 krajów Europy. ZPL uczestniczy w pracach grup i zespołów roboczych przygotowujących i opiniujących projekty regulacji prawnych dotyczących branży leasingowej. Przedstawiciele ZPL utrzymują bieżące kontakty z przedstawicielami administracji publicznej i parlamentarzystami.


 
 
Materiał do pobrania:
Materiał prasowy ZPL (PDF)


Dodatkowe informacje:
 
Anna Polak
Związek Polskiego Leasingu
T (22 ) 542 41 39
anna.polak@leasing.org.pl