Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Konferencja Risk and Supervision Meeting 2021

9 września 2021 roku w warszawskim hotelu Marriott odbędzie się stacjonarna konferencja dla firm leasingowych i faktoringowych „Risk and Supervision Meeting 2021". Spotkanie, które zyskało patronat Związku Polskiego Leasingu, jest skierowane do ekspertów odpowiedzialnych za obszar ryzyka, analiz i przeciwdziałanie wyłudzeniom w sektorze leasingowym i faktoringowym.

W tym roku gościem specjalnym, który opowie o współpracy w trudnych czasach poprzez transformującą zmianę będzie Magdalena Daraż-Gogół - Master Coach - ICI, Team Coach, Trener Biznesu, Terapeuta Life FlowHealing, Konsultant Panoramy Społecznej, Trener Transforming CommunicationTM, mgr Pedagogiki o Specjalności Profilaktyka Uzależnień i Resocjalizacja, Wykładowca Akademicki.

Na temat wyników badania nadużyć w sektorze leasingowym i faktoringowym będą rozmawiać Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny, Związku Polskiego Leasingu oraz Dariusz Steć, Dyrektor Wykonawczy, Polskiego Związku Faktorów. Celem badania, które jest realizowane przez CRIF od 2018r. jest rozpoznanie wspólnych ryzyk i trendów w sferze zarządzania ryzykiem nadużyć w obydwu sektorach.

Organizatorzy wspólnie z zaproszonymi ekspertami będą szukali odpowiedzi na pytania o to: jak rynki leasingu i faktoringu będą wyglądały za rok, jakie są cienie i blaski digitalizacji oraz czy lepiej pracować w domu czy biurze. W dyskusji panelowej wezmą udział, reprezentujący ZPL, Radosław Drozd, Członek Zarządu PKO Leasing, Członek Rady Nadzorczej PKO Faktoring oraz Bartłomiej Paprocki, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Idea Getin Leasing S.A. Temat dotyczący kradzieży tożsamości omówi Bartłomiej Paprocki, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Idea Getin Leasing S.A.

W tym roku, podczas paneli dyskusyjnych, zostaną omówione także zmiany w prawie, o których będzie mówił Jacek Rakowski, Dyrektor ds. prawnych ZPL, Dyrektor Departamentu Prawnego, mLeasing Sp. z o.o.

Organizatorem spotkania jest CRIF, a patronami: Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Faktorów oraz Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. W Radzie Programowej konferencji pracują m.in. Katarzyna Baumgart, - Wicedyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem, mLeasing Sp. z o.o., Andrzej Sugajski - Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu, Anna Polak - Dyrektorka ds. komunikacji i public relations Związku Polskiego Leasingu, Kamil Różanowski - Manager Zespołu Monitoringu i Kontroli Procesów, Oficer ds. Przeciwdziałania Oszustwom ING Lease Polska Sp. z o.o. Strona internetowa CRIF (link) udostępnia program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy.