Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

KOMUNIKAT PRASOWY

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że z dniem 1 czerwca br. przedstawiciel ZPL Krzysztof Bielecki został powołany do Zarządu Leaseurope.

Po raz pierwszy, dzięki jednogłośnemu poparciu krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawiciel polskiej branży leasingowej został powołany do władz organizacji zrzeszającej narodowe związki przedsiębiorstw leasingowych z 26 państw europejskich.

Z dniem 1 czerwca br., Krzysztof Bielecki - wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL i prezes ING Lease (Polska) Sp. z o.o. oraz członek Zarządu ING Lease Holding, Dyrektor na region Europy Środkowej i Wschodniej - został powołany do Zarządu Leaseurope na dwuletnią kadencję.

W skład Zarządu Leaseurope powołani zostali także: J.-M. Mignerey (przewodniczący, Francja), H.-G. Schulz (Niemcy), L. Cioci (Włochy), A. Beja Amaro (Portugalia), A. Vervaet (Belgia), H. Hurdum (Dania) oraz J. Bennett (Wielka Brytania).

Krzysztof Bielecki - Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL Prezes Zarządu ING Lease Polska i ING Car Lease Polska, od kwietnia br. członek Zarządu ING Lease Holding. W roku 1986 ukończył Politechnikę Wrocławską, sześć lat później uzyskał tytuł Master of Business Administration w Rotterdam School of Management w Holandii. Od 15 lat pracuje w sektorze usług finansowych, zarówno w sektorze detalicznym jak i korporacyjnym. Był współzałożycielem i członkiem zarządu Dolnośląskiego Domu Maklerskiego we Wrocławiu, a w latach 1995-1997 prezesem tej instytucji. Od ponad 9 lat jest związany z ING Lease Polska, w roku 1997 został powołany na Dyrektora Marketingu i Sprzedaży, rok później na Członka Zarządu, a od listopada 1999 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Od roku 2000 jest członkiem Rady Fundacji Sztuki ING. W latach 2002 - 2006 był przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Związku Przedsiębiorstw Leasingowych.

Dodatkowych informacji udziela: Andrzej Sugajski Dyrektor Związek Przedsiębiorstw Leasingowych tel.: (22) 542 41 36