Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw już w październiku


 
 
Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zbliża się wielkimi krokami. W dniach 16 - 18 października już po raz 9. przedsiębiorcy spotkają się przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządowych, kluczowych instytucji kultury i świata nauki. Kongres, który w tym roku skupi się na haśle SMART - SAFE - SOLUTIONS, jak co roku odbędzie się w stolicy Górnego Śląska – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Związek Polskiego Leasingu został partnerem instytucjonalnym oraz organizacją wspierającą kongres.

Bądź smart!

Trwający trzy dni Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie okazją do spotkania ekspertów, przedstawicieli władz i doświadczonych przedsiębiorców. Organizatorzy planują wiele atrakcyjnych paneli dyskusyjnych i warsztatów, strefę wystawienniczą, strefę eksperta i networkingu. Program dyskusji będzie podporządkowany dwunastu ścieżkom tematycznym, m.in. Start up your business, Rynek pracy i edukacja, Cyfrowe przedsiębiorstwo czy Think Eco!.
 
W ramach ścieżki tematycznej „Finansowanie MŚP" 17 października br. odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem reprezentantów Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym z paneli (godz. 9.30-11.00), pt. „Zmiany na polskim rynku finansowym w świetle globalnych trendów" weźmie udział m.in. Andrzej Krzemiński, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL. Zaproszeni goście będą dyskutować o tym co kreuje potrzeby inwestycyjne polskiej gospodarki i polskich firm? Paneliści postaraj się również odpowiedzieć na pytanie o rolę zewnętrznych źródeł finansowania w tworzeniu inwestycji. Dyskusja będzie dotyczyła tego, co sektor finansowy może zrobić dla przyśpieszenia inwestycji - a może jest to rola polityki Państwa?
 

Watek dotyczący leasingu pojawi się także podczas kolejnego panelu, który odbędzie się tego samego dnia w godzinach 13.30 - 15.00, a zostanie poświęcony tematowi pozyskiwania środków na rozwój działalności. O leasingu, który przebył długą drogę od finansowej innowacji do finansowania innowacyjności, opowie Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny ZPL.


„Podczas Kongresu MŚP o biznesie dyskutują czołowi polscy przedsiębiorcy, goście z zagranicy, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Gościmy mały biznes, ale też przedstawicieli wielkich koncernów i największych światowych marek. Od początku chcieliśmy, żeby to wydarzenie było okazją nie tylko do skorzystania z szerokiej eksperckiej wiedzy uczestników, ale również platformą spotkań i nawiązywania relacji. Wszystkich nas łączy przecież wspólny cel – chcemy poszukiwać najlepszych narzędzi i konkretnych rozwiązań sprzyjających rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Kongres MŚP to zatem nasz wspólny głos w sprawie przyszłości polskich przedsiębiorców i polskiego biznesu – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem Kongresu.

Spotkania na szczycie

Kongres MŚP stwarza okazję do nawiązania współpracy pomiędzy trzema środowiskami - nauką, biznesem i samorządem. To również możliwość poszerzenia wiedzy, dzięki szerokiej i wielowymiarowej analizie sektora MŚP, prezentacji praktycznych narzędzi, produktów i usług dla przedsiębiorców. Warto również wziąć udział w towarzyszących kongresowi debatach eksperckich czy organizowanych podczas wydarzenia spotkaniach B2B.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw gościć będzie wielu zagranicznych delegatów. – Cieszy nas bardzo fakt, że mamy już na świecie wielu stałych i sprawdzonych partnerów, którzy są z nami co roku. To świadczy o randze i stabilności tego wydarzenia – mówi Tomasz Zjawiony. Kongres może też liczyć co roku na wsparcie instytucjonalne i samorządowe wszystkich szczebli oraz szereg wyjątkowych patronatów – w tym Wysoki Patronat Parlamentu Europejskiego.

Targi Biznes Expo

Jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych poświęconych usługom i produktom nie tylko dla sektora MŚP, od samego początku stanowi kluczowy element Kongresu. To tu przestrzeń wystawiennicza wzbogacona jest o strefę prezentacji, ekspertów oraz networkingu.

Samorząd Wspiera MŚP


Ogólnopolski Program skierowany do samorządów terytorialnych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego, ma na celu wyłonić oraz promować tych, którzy stwarzają dogodne warunki prowadzenia działalności przedsiębiorcom sektora MŚP. Podczas kongresu odbędzie się gala finałowa i wręczenie wyróżnień zwycięzcom.

Zapisy na Kongres już ruszyły. Zarejestrować można się poprzez stronę kongresu i przeznaczony do tego formularz. Dodatkowe informacje o kongresie można znaleźć również w mediach społecznościowych, na Facebooku, Instagramie i Twitterze oraz na stronie www.ekmsp.eu.