Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja przyszłości


 
Pierwsze trzy edycje Targów EkoFlota udowodniły, że ekologia i dbałość o wspólne środowisko jest dla Polaków bardzo ważną kwestią. Co roku, w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym spotykali się profesjonaliści, flotowcy i miłośnicy motoryzacji, by wspólnie rozmawiać o przyszłości. IV Targi EkoFlota - Motoryzacja Przyszłości odbędą się w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, miejscu niezwykle ważnym dla branży motoryzacyjnej.
 

Rok 2019 jest przełomowym dla branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów masowo wprowadzają do swoich ofert modele o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Rząd ogłosił, że Polacy będą mogli skorzystać z dopłat do zakupu aut elektrycznych, a milion pojazdów ekologicznych w 2025 roku ma stać się faktem. Polska przestała także być białą plamą na mapie infrastruktury ładowania. Na rynku działają tacy potentaci jak GreenWay, a koncerny paliwowe zauważyły potrzebę posiadania w ofercie stacji szybkiego ładowania. Przede wszystkim jednak o elektromobilności możemy mówić już w kontekście motoryzacji masowej. Samochody, dzięki coraz bardziej wydajnym bateriom są w stanie bez problemu pokonać trasę 300-400 kilometrów, co pozwala na dotarcie z Warszawy do Poznania, czy Gdańska bez konieczności organizowania przymusowego postoju.

Podczas IV Targów EkoFlota - Motoryzacja Przyszłości organizatorzy przyjrzą się zagadnieniom związanym z coraz szybciej rozwijającą się w Polsce elektromobilnością. Rozmowy z ekspertami rynku będą dotyczyły kierunku, jaki obrały koncerny samochodowe. Eksperci poszukają odpowiedzi na pytanie o to czy rynek europejski i preferencje klientów są w stanie kreować dalszy rozwój ekologicznej motoryzacji, czy może ważniejsze będzie to, co wydarzy się na największych rynkach azjatyckich? Równie istotna będzie odpowiedzi na pytanie, czy motoryzacja może być ekologiczna w sytuacji, gdy w Polsce prąd produkowany jest z węgla kamiennego? IV Targi EkoFlota - Motoryzacja Przyszłości, to także gratka dla fanów motoryzacji. Co roku prezentowane są najnowsze modele samochodów z całego świata. Wystawiają się najwięksi producenci, a wśród nich Nissan, Toyota, Grupa Volkswagen, czy Grupa PSA. Targi EkoFlota umożliwiają udział w testach poszczególnych modeli pojazdów w ruchu miejskim. Specjalnie dla zwiedzających organizatorzy przygotują także park maszyn.

Dodatkowo podczas targów producenci i importerzy jednośladów przedstawiają swoje alternatywy dla zatłoczonych miast. Okazuje się bowiem, że na ostatnim odcinku, samochód z powodzeniem można zastąpić elektryczną hulajnogą, czy skuterem. Polacy zmieniają także swoje przyzwyczajenia w sprawie posiadania pojazdu. Coraz chętniej wybierają opcję użytkowania, co pokazują najnowsze raporty Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas Targów EkoFlota, w jednym miejscu, będzie można zapoznać się z ofertami podmiotów zajmujących się finansowaniem ekologicznych flot.

Pierwszego dnia targów odbędzie się także konferencja E-Mobility, która w dużej mierze zostanie poświęcona rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wdrożeniu elektrycznych flot do firm. W trakcie konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób opłacalny i jednocześnie przyjazny dla środowiska. Eksperci podpowiedzą też, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stacje ładowania.

IV Targi EkoFlota - Motoryzacja Przyszłości uzyskały Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także Patronaty Honorowe Prezydentów Miast: Jaworzno, Szczecin, Zielona Góra, Lublin, Gdynia, Warszawa, Poznań i Szczecin. Wydarzenie merytorycznie wspiera Związek Polskiego Leasingu. Organizatorem Targów jest magazyn Menadżer Floty, który od lat zaangażowany jest w propagowanie elektromobilności w Polsce, oraz Grupa MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Data: 9-11 października 2019
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Hala nr 6
Dodatkowe informacje - strona: link