Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Flotowe Trendy 2018

Flotowe Trendy 2018
Zmiany jakie zachodzą w samochodach, usługach i innych flotowych produktach sprawiają, że rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno doskonale się sprawdzały, dziś szybko stają się przestarzałe. Za nami przełomowy dla motoryzacji rok. Na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym. Pierwszy raz w historii widoczny jest również wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów z silnikami Diesla na rzecz napędów alternatywnych.
 

Magazyn EuroFlota zaprasza do udziału w konferencji targowo - networkingowej z cyklu Flotowe Trendy. Związek Polskiego Leasingu został partnerem wydarzenia. Podczas trzech konferencji („Samochody osobowe" - 27 marca 2018r., „Ekomobilność" - 9 maja br., „Samochody użytkowe/ dostawcze" - 20 czerwca br.) organizatorzy i zaproszeni eksperci odniosą się do najważniejszych trendów i zagadnień, mających wpływ na zarządzanie i rozwój firmowych parków samochodowych oraz samej branży flotowej.

Podczas marcowej odsłony konferencji „Flotowe Trendy 2018 - Samochody osobowe", zaproszeni eksperci wskażą trendy w światowej i europejskiej motoryzacji oraz ich wpływ na krajowy rynek. Konferencję zainauguruje Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który podsumuje rok 2017 i wskaże m.in. na flotowe tendencje i przewidywania na 2018r. Z kolei kluczowe zmiany w przepisach na rok 2018 regulujących podatki VAT, CIT, PIT w sferze samochodowej oraz najnowsze trendy orzecznicze przedstawią eksperci KPMG. Podjęta zostanie również tematyka dotycząca rozwoju w obszarach finansowania floty, a także kwestii ubezpieczeń, zwłaszcza w obszarze realnych zmian produktowych i perspektyw na obniżenie wysokości składek.

Konferencja „Flotowe Trendy 2018 - Ekomobilność" (maj). Polska i świat - jakie są kluczowe trendy na rynku motoryzacyjnym w obszarze mobilności. Organizatorzy podejmą ważną tematykę alternatywnych napędów we flotach i ograniczenia emisji CO2. Wskażą najważniejsze wątki prorozwojowe związane z rynkiem pojazdów elektrycznych, w kontekście podpisanej przez prezydenta ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Podczas specjalnej debaty eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy elektromobilność to rzeczywistość, czy tylko odległa perspektywa dla polskich flot?

W ramach czerwcowej edycji konferencji „Flotowe Trendy 2018 - Samochody dostawcze", organizatorzy przyjrzą się tendencjom rozwoju napędów alternatywnych w obszarze samochodów dostawczych/użytkowych oraz ich wykorzystaniu w kontekście rynku krajowego. Ponadto, przeanalizują kierunki możliwego wyboru finansowania floty użytkowej. Nie zabraknie również zagadnień odnoszących się bezpośrednio do problematyki serwisowania pojazdów użytkowych / dostawczych, kryteriów ich wyboru oraz nowych rozwiązań w samochodowych zabudowach i adaptacjach.

Uczestnictwo w cyklu konferencji jest bezpłatne, jednak liczba bezpłatnych miejsc jest ograniczona. Dodatkowe informacje oraz panel rejestracyjny udostępnia strona www.flotowetrendy.pl