Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019

Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019
Zmiany w opodatkowaniu wydatków flotowych, sposoby zarządzania umowami leasingu oraz wynajmu w perspektywie wchodzącego nowego standardu rachunkowości to najważniejsze tematy spotkania konferencyjno - szkoleniowego z cyklu „Flotowe Prawo: samochody w firmie 2019 - nowości w podatkach, prawie, regulaminach i finansach". Organizatorem szkolenia jest wydawca magazyn Euroflota, a Związek Polskiego Leasingu został partnerem wydarzenia.

 

Podczas całodziennego szkolenia, które odbędzie się 22 stycznia 2019 r. w Warszawie, zaproszeni eksperci z GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe, w kilku blokach tematycznych wyczerpująco odpowiedzą m.in. na następujące pytania:

• czy wszystkie umowy najmu i leasingu podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczania do kosztów rat?
• jakie są ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych - czego dotyczą i kiedy nie będą stosowane?
• jak liczyć proporcję i co oznacza wartość samochodu osobowego?
• jak rozliczyć kwotę podatku VAT, która nie podlega odliczeniu?
• jakie zmiany umowy zawartej przed 1 stycznia 2019 r. będą skutkować koniecznością zastosowania nowych przepisów?
• czy leasing drogich samochodów będzie nadal bardziej opłacalny niż zakup?
• czy nowe zasady wprowadzane przez MSSF 16 będą sprzyjały wynajmowi krótko i średnioterminowemu samochodów?
• jakie zmiany umowy leasingu lub najmu zawartej przed 1 stycznia 2019 r. będą skutkować koniecznością zastosowania nowych przepisów?

Ponadto zaproszeni eksperci wyjaśnią, czy zapowiadane zmiany będą miały istotny wpływ na umowy przedsiębiorstw z różnymi interesariuszami, takimi jak banki, pożyczkodawcy, leasingodawcy, firmy z sektora CFM oraz pracownicy, a także przybliżą pozostałe istotne zmiany przepisów podatkowych, które wpłyną na działalność przedsiębiorstw i pośrednio zasad użytkowania samochodów firmowych. Zakres tematyczny prelekcji dotyczyć będzie również praktycznego i przystępnego omówienia zagadnień związanych z odpowiedzialnością za wypadki komunikacyjne oraz za szkody wyrządzone przez pracownika, z wykorzystaniem wybranych przykładów pochodzących z praktyki orzeczniczej sądów polskich oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Podczas szkolenia będzie można wysłuchać wykładów: Marty Szafarowskiej - doradcy podatkowego, partnera w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe, Agnieszki Bieńkowskiej - doradcy podatkowego, partner w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe oraz Anny Ziemnickiej, Młodszego Partnera, Adwokata w Gekko Taxens M. Sobońska-Szylińska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k.

Na spotkanie, które odbędzie się 22 stycznia 2019 roku w Warszawie w salach konferencyjnych hotelu Novotel Warszawa Airport, organizator - wydawca magazynu Euroflota - zaprasza członków kadry kierowniczej firm - dyrektorów finansowych i administracyjnych ds. transportu i logistyki, oraz przedstawicieli działów księgowych i rozliczeniowych w firmach. Tematy poruszane na szkoleniu powinny również zainteresować office manager-ów oraz administratorów flot, a także tych wszystkich, którzy poszukują precyzyjnych i optymalnych metod zarządzania flotą oraz kontroli i obniżania kosztów działalności przedsiębiorstwa. Firmy członkowskie Związku Polskiego Leasingu mogą skorzystać ze specjalnych warunków uczestnictwa w szkoleniu. Informacji na ten temat udzielają pracownicy biura ZPL.

 

Data: 22.01.2019
Miejsce: Novotel Warszawa Airport
Warunki uczestnictwa/ program: link