Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Flotowe Prawo 2017

Flotowe Prawo 2017
Podczas szkolenia „Flotowe prawo", eksperci i praktycy rynku opowiedzą o zapowiedziach zmian oraz o najnowszych interpretacjach przepisów prawno-podatkowych.
 

Szkolenie, organizowane przez magazyn Euroflota, odbędzie się 17 stycznia 2017r. w hotelu Novotel Warszawa. Partnerem spotkania został Związek Polskiego Leasingu.

Z początkiem 2017 roku zmieniają się przepisy dotyczące obłożenia samochodów podatkiem akcyzowym. Czy i w jakim stopniu wpłyną one na koszty używania aut firmowych? Jakie zasady rozliczeń wysokości kosztów używania do celów służbowych samochodów niebędących własnością pracodawcy, tzw. kilometrówki, będą obowiązywały od roku 2017 i jakie problemy mogą pojawić się w zakresie wydatków rozliczanych „kilometrówką"? Jak w roku 2017 będzie się kształtował zakres odliczenia podatku VAT od rat leasingowych, czynszu najmu oraz innych wydatków towarzyszących używaniu samochodów osobowych? Jaki wpływ mają nowe przepisy dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego na odliczenia VAT od samochodów firmowych?

Podczas czwartej już edycji „Flotowego prawa", zaproszeni eksperci w kilku blokach tematycznych opowiedzą o wprowadzanych od 2017 roku zmianach w zakresie opodatkowania samochodów oraz zmianach w obszarach prawnych wpływających na funkcjonowanie aut w firmach z perspektywy firmowego bilansu, księgowości i finansów oraz zarządzania samochodami i pracownikami. Mowa będzie również o najnowszym orzecznictwie sądowym oraz interpretacjach urzędów skarbowych i wytycznych Ministerstwa Finansów.

Spotkanie jest skierowane do kadry kierowniczej firm - dyrektorów finansowych i administracyjnych ds. transportu i logistyki, głównych księgowych, członków zarządów oraz kierowników i administratorów flot, którzy poszukują precyzyjnych i zarazem optymalnych metod zarządzania flotą oraz obniżania kosztów działalności przedsiębiorstwa.

Data: 17.01.2017
Miejsce: Hotel Novotel Warszawa Airport
Dodatkowe informacje/program/ rejestracja: www.euroflota.pl