Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

e-Leasing Day – najważniejsze wydarzenie branży leasingowej w Polsce

Informacja prasowa ZPL
Warszawa, 28.04.2022 r. 10 maja 2022 r. odbędzie się już czwarta edycja „e-Leasing Day". Udział w tym wydarzeniu wezmą przede wszystkim firmy z sektora branży leasingowej oraz IT. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie cyfrowe wsparcie dla procesów w leasingu. 
 
 

Program konferencji zakłada przeprowadzenie prezentacji i paneli dyskusyjnych, w trakcie których prelegenci porozmawiają o budowaniu nowych narzędzi wsparcia oraz automatyzacji obsługi transakcji leasingowej. Wśród zagadnień szczegółowych znajdą się między innymi: digitalizacja procesu zawierania umowy leasingowej, cyberbezpieczeństwo, elektroniczna identyfikacja klientów, możliwości, jakie daje finansowanie w kanałach cyfrowych, cyfryzacja procesów back office. 

Czwarta edycja „e-Leasing Day" to coraz dojrzalszy merytorycznie projekt." - mówi Marcin Balicki, członek Rady Związku Polskiego Leasingu i Prezes Zarządu Millennium Leasing. Zaczynaliśmy od ogólnej wizji, czym może być digitalizacja w branży leasingowej, która wcześniej nie kojarzyła się z nowoczesnością. Druga edycja skoncentrowana była na poszukiwaniu wspólnych dla branży projektów. Jeden z nich, System Dokumentów Strukturyzowanych, jest w tej w chwili w ostatniej fazie realizacji, pozostałe - czekają na swój czas. Trzecia edycja ogniskowała tematykę wystąpień wokół skutecznego wdrażania projektów. W tym roku - wspólnym mianownikiem będzie efektywność procesów, wspierana przez cyfrowe narzędzia. Chcemy, aby było pragmatycznie w każdym wymiarze. Dla firm leasingowych, żeby znajdować sposoby na tańsze dostarczanie rozwiązań naszym klientom. I dla naszych partnerów, którzy podobnie jak w poprzednich edycjach, będą mieli okazję mówić do kluczowych profesjonalistów z branży leasingowej, odpowiedzialnych za procesy i cyfryzację. 

Konferencję poprowadzi Jakub Sito, dziennikarz i gospodarz programu w ChilliZET. Wydarzenie jest skierowane do menedżerów z firm leasingowych i wynajmu, firm, zajmujących się procesami, produktami i rozwojem narzędzi informatycznych, ekspertów rynku oraz partnerów, dostarczających innowacyjne rozwiązania. 

Po ostatniej edycji zrealizowanej online'owo, tegoroczne wydarzenie przybierze formę stacjonarną. Odbędzie się w Warszawie, w Warsaw Plaza Hotel. Dla uczestników będzie to doskonała okazja do rozmów, wymiany wiedzy, dyskusji, nawiązania nowych kontaktów i networkingu. 

Agenda konferencji i rejestracja są dostępne na stronie: www.eleasingday.pl 

Tematami przewodnimi poprzednich trzech edycji konferencji były: przyszłość branży leasingowej w cyfryzującym się otoczeniu gospodarczym, idea współpracy na konkurencyjnym obszarze oraz zarządzanie projektami. W dotychczasowych edycjach e-Leasing Day wzięło udział łącznie ponad 1000 uczestników. 

Konferencja e-Leasing Day jest wspierana przez ekspertów Grupy ds. Digitalizacji i Grupy ds. PR, działających przy Związku Polskiego Leasingu. Organizatorem konferencji jest Związek Polskiego Leasingu, a Partnerami wydarzenia zostały firmy: Ailleron, TUATARA, Audatex & AutoOnline, Esecure, 4semantics, Gardocki Digital 360, InfoSeb, Intrador, ITDS, KIR, Santander Leasing, S.E.R. Solutions, Webcon. Partnerzy medialni: Fintek.pl, My Company Polska. 
 

Materiał do pobrania: 

- materiał prasowy ZPL (plik PDF)  

 

Dodatkowe informacje dla mediów:
Anna Polak, Dyrektor ds. komunikacji i PR ZPL

e-mail: anna.polak@leasing.org.pl, tel.: (22) 542 41 39