Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – merytorycznie, wartościowo, bezpłatnie!

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – merytorycznie, wartościowo, bezpłatnie!

17-19 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Organizatorem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

To największe wydarzenie poświęcone sektorowi MŚP w Europie. Co roku gromadzi ponad 6000 reprezentantów biznesu, samorządu, nauki i polityki oraz ekspertów z kraju, Europy i świata. To trzydniowy cykl paneli dyskusyjnych, debat, warsztatów, a przede wszystkim płaszczyzna wymiany poglądów i doświadczeń.

Motywem przewodnim wszystkich Kongresów jest: Nauka — Biznes — Samorząd — RAZEM DLA GOSPODARKI. Współpraca pomiędzy trzema środowiskami daje szansę na stworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Tegorocznej edycji będzie towarzyszyło hasło: „Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność”. Organizatorzy skupią się na innowacyjnych narzędziach wspierających rozwój firm, miast i regionów w obszarze ochrony środowiska, zdrowia, energetyki, transportu, marketingu i komunikacji cyfrowej.

Premier Mateusz Morawicki objął Patronatem Honorowym Europejski Kongres MŚP oraz wystąpi na inauguracji z tematem „Rozwój firm sektora MŚP fundamentem rozwoju gospodarczego Polski”.

W ramach ścieżki tematycznej „Zarządzenie finansami w MŚP”, w panelu dyskusyjnym pt. „Kapitał na rozwój ? Mamy to!”, który odbędzie się 19 października, w godzinach 9.30-11.00, wystąpi m.in. Andrzej Krzemiński, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Biznesowym partnerem sesji został Związek Polskiego Leasingu.

Podczas Kongresu odbywają się Targi Biznes Expo, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i wystawców.

Rejestracja na 8. edycję Kongresu MŚP jest możliwa online/ link https://ekmsp.eu/visitor/register / i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Więcej informacji: www.ekmsp.eu
Data: 17-19.10.2018
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Plac Sławika i Antalla 1, Katowice