Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

20-lecie EFL

Europejski Fundusz Leasingowy, członek Związku Polskiego Leasingu świętuje 20-lecie działalności. 24 maja 2011 roku odbyła się konferencja podsumowująca działalność firmy.

Obecny na rynku od 1991r. EFL jest jedną z pierwszych firm leasingowych jakie powstały w Polsce. Od 2001 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Crédit Agricole, która znajduje się w światowej czołówce grup bankowych pod względem wielkości kapitału. Od kilkunastu lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych.

- Ostatnie 2 dekady były okresem rewolucyjnego rozwoju branży leasingowej. Można powiedzieć, że rynek leasingu powstawał 2 razy: po raz pierwszy w 1990 r., a następnie w 2001 r., kiedy to podnosił się z kryzysu. W tym czasie wartość rynku zwiększyła się z 85 mln USD w 1992 r. do ponad 25 mld zł na koniec 2010 r. - mówi Andrzej Krzemiński, prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL.

W 2010 roku EFL sfinansował przedmioty leasingu o wartości 3 254,14 mln zł, co zapewniło mu pozycję lidera z ok. 12% udziałem w rynku.

W imieniu Związku Polskiego Leasingu gratulujemy oraz życzymy kolejnych udanych lat na rynku.